УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ У СФЕРІ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ

Автор(и)

  • Nataliya Vnukova

Ключові слова:

фінансовий моніторинг, комплаєнс контроль, ризик, фінансова установа, тренінг

Анотація

Вступ. Пошук моделей оцінки, контролю та ефективного управління  ризиками  для забезпечення протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму має відбуватися  через запровадження ризик орієнтованого підходу  відповідно до вимог міжнародних стандартів FATF та Директив ЄС. Існує проблема із збалансування ефективності витрат на організацію фінансового моніторингу щодо контролю за суб’єктами первинного фінансового моніторингу (фінансовими установами) з високим та низьким ризиком  відмивання коштів та фінансування тероризму. Відсутність дієвих механізмів, спрямованих на підвищення рівня ефективності контролю за фінансовими операціями, які потрапляють під дію як обов’язкового, так і внутрішнього фінансового моніторингу є значними загрозами глобальній безпеці та цілісності міжнародної фінансової системи, на захист від яких спрямовані нові міжнародні стандарти FATF. Необхідно впровадження  моделей ризик-контролю, зокрема, комплаєнс-контролю у сфері управління ризиками фінансового моніторингу.

Мета - розробка теоретичних положень та практичних рекомендацій з удосконалення  управління ризиками у сфері фінансового моніторингу фінансових установ.

Завдання – встановити значення комплаєнс-контролю у системі  управління ризиками фінансового моніторингу; розглянути банківську практику  запровадження управління ризиком комплаєнс; представити сучасну тренінгову технологію  фахової підготовки персоналу  у сфері фінансового моніторингу.

         Методи – аналізу, узагальнення, спеціального програмного забезпечення у сфері фінансового моніторингу.

         Результат. Одержали подальший розвиток підходи до  управління ризиками фінансових установ у системі  фінансового моніторингу через запровадження комплаєнс-контролю ризиків,

Висновок. Система комплаєнс-контролю ризиків потребує розвитку і  має бути адаптована до вимог сучасної міжнародної системи, що сприятиме   по­зитивній  діловій  репутації, мінімізації витрат та збереженню активів банку через систему фінансового моніторингу. Ризик-комплаєнс має бути впроваджений у загальну систему ризик-менеджменту фінансової установи через застосування інноваційних методів контролю  ризику з обробкою великих масивів інформації, для чого потрібні нові тренінгові технології підготовки компетентних фахівців.

Завантаження

Опубліковано

2018-04-20